Nikola Frollová získala Cenu rektora Vysoké školy ekonomické v Praze i Cenu Josefa Hlávky

Nikola Frollová, členka CEVÝZ (Centra laboratorního a experimentálního výzkumu) a doktorandka na Katedře managementu, zkoumala, jak účastníci vnímají laboratorní experiment zaměřený na podvádění a klam.

Za výsledný článek v Journal of Economic Methodology získala Nikola nejen Cenu rektora Vysoké školy ekonomické v Praze, ale i Cenu Josefa Hlávky.

Výsledky studie, na které se podíleli další členové týmu, Marek Vranka a Petr Houdek, ukazují, že porozumění experimentální situaci a nabídnutým volbám se u účastníků někdy výrazně liší od záměrů výzkumníků. Toto jejich odlišné vnímání pak může ovlivnit výsledky takového experimentu a jeho případnou (ne)replikovatelnost. Studie doporučuje řadu opatření pro zkvalitnění metodologie experimentálního laboratorního výzkumu.

Nikole k úspěchům srdečně gratulujeme!