Studenti založili udržitelnou firmu jako živou laboratoř

Před obchodními organizacemi dnes stojí obrovská výzva: Jak podnikat a zároveň zásadně přispívat k udržitelnému rozvoji společnosti? Jak prodávat produkty a služby a přitom snižovat negativní dopad klíčových aktivit svého byznysu?

Studenti formovaní Katedrou managementu FPH VŠE se spolu se svým vyučujícím rozhodli zkoumat tuhle výzvu prakticky: Založili organizaci na prodej udržitelné módy jako živou laboratoř.

Začalo to tím, že se na skupinu studentů, kteří prošli předměty 3MA103 Principy managementu a 3MA345 Managementu udržitelnosti, obrátil vyučující Katedry managementu FPH VŠE Jaroslav Pašmik. Studentům navrhl, aby ve svém vzdělávání pokročili dál a založili společně organizaci, která by měla za cíl rozšiřovat udržitelné výrobky a zkoumat jejich uplatnění na trhu, ale také reflektovat vlastní management organizace.

Skupina asi deseti lidí se začala scházet začátkem roku 2018. Základní nastavení zvolila nehierarchické s akcentem na samoorganizaci. Velmi rychle se došlo ke shodě, že legislativním formátem bude zapsaný ústav, který dostal jméno T2S2 (Turn To Sustainability Too). A minulý týden tým spustil svůj první projekt: www.dressibly.cz, E-shop s udržitelnou módou.

Skupina kromě e-shopu využívá také formát „pop-up“ obchodu, kdy se se svým prodejním stánkem objevuje na různých přehlídkách.

Na letní semestr 2019 chystá skupina také první prodej touto formou v prostorách své alma mater.