Případová studie Jany Abíkové získala ocenění „Editor’s Choice Award“ nakladatelství Sage

Případová studie „Building a Refugee Camp: The Importance of Planning and Logistics“ Jany Abíkové, která se na Katedře managementu věnuje disaster managementu a krizovému managementu, získala ocenění „Editor’s Choice Award“ nakladatelství Sage.

Sage každý rok vybírá případové studie, které se zabývají nekonvenčními a poutavými tématy a které pomáhají vzdělávat studenty v konkrétních procesech a postupech. Případová studie Jany Abíkové byla jednou z nejčtenějších editorského týmu.

Studie se zabývá vznikem, budováním a fungováním uprchlických táborů. Na příkladu fiktivního státu je popsán začátek krize a to, jak humanitární aktéři plánují a organizují své kroky ve snaze efektivně reagovat na nastalou situaci a jak se vyrovnávají s výzvami, kterým v praxi čelí. Studenti při řešení vystupují v roli logistika, čímž se tato případová studie stala vůbec první, která byla v sérii nakladatelství Sage o humanitární logistice publikována. Vyzkouší si rozhodování za rizika a při nedostatku informací a mají možnost aplikovat své znalosti v novém a netradičním kontextu.

Případovou studii si můžete pročíst zde.
Odkaz na celý výběr nakladatelství Sage najdete tady.